Trening medyczny

Jest formą treningu specjalistycznego, gdzie fizjoterapeuta skupia się na badaniu i ocenie funkcjonalnej narządu ruchu, eliminacji dysfunkcji, poprawie propriocepcji, czyli czucia głębokiego, sensomotoryki oraz koordynacji.  

W naszym Gabinecie głównie opieramy się na:

FSK – FUNKCJONALNEJ STABILIZACJI KRĘGOSŁUPA

Jest formą terapii treningowej, która jest niezbędna do utrzymania efektów terapii manualnej. Wypełnia lukę między zakończonym procesem leczenia pacjenta a stuprocentowym powrotem do obciążeń zawodowych jak i sportowych. Wpisuje się w trójwymiarowy model myślenia Osteopatii Funkcjonalnej. Po terapii pacjent uzyskuję lepszą stabilizację kręgosłupa i ciała oraz lepszą funkcjonalność.

FSK jest możliwa do zastosowania niemal w każdych warunkach, u osób starszych i młodszych zarówno w stanach ostrych jak i przewlekłych.

TRENINGU RÓWNOWAGI

Opiera się na stosowaniu różnych ćwiczeń równoważnych, które są wykonywane w warunkach statycznych i/lub dynamicznych (utrzymywanie stabilnej pozycji ciała w trakcie wykonywania ruchu) oraz na niestabilnym podłożu (używanie pomocniczych sprzętów tj.: piłek gimnastycznych, poduszek sensomotorycznych, mat, trenażerów równowagi, bosu). Trening ten przywraca prawidłową funkcję receptorów czucia głębokiego oraz stymuluje mechanizmy utrzymywania równowagi. Uwzględnia również ćwiczenia z kontrolą i bez kontroli wzroku, stymulując organizm do lepszej kontroli ciała w przestrzeni. Ćwiczenia sensomotoryczne zmniejszają ryzyko kontuzji oraz urazu.